ΑΡΧΕΙΟ ΑΓΩΝΩΝ 2009-2010
1η ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1-1 PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 24 Αύγουστος 2011 01:19

Δεν πήραμε το τρίποντο στην πρεμιέρα

Σε ένα παιχνίδι που ήταν στα μέτρα του, ο Πανσερραϊκός δεν κατόρθωσε να πάρει τη νίκη με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας. Τα Λιοντάρια είχαν την υπεροχή σε όλο το ενενηντάλεπτο, αλλά για άλλη μια φορά δεν είχαν τον τρόπο να μετουσιώσουν την καλή κυκλοφορία της μπάλας σε σημαντικές ευκαιρίες και κατά συνέπεια σε

2η ΑΙΓΑΛΕΩ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 0-1 PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 24 Αύγουστος 2011 01:18

Εκτός έδρας νίκη

Νικητής αποχώρησε από το γήπεδο του Ελληνικού ο Πανσερραϊκός, καθώς σε έναν αγώνα με αρκετά παρατράγουδα επικράτησε με σκόρερ τον Αθανασιάδη στο 81'. Με τη νίκη αυτή, τα Λιοντάρια ρέφαραν σε σημαντικό βαθμό την εντός έδρας απώλεια βαθμών με την Αναγέννηση

3η ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 2-1 PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 24 Αύγουστος 2011 01:16

Καθάρισε ο Λεοζίνιο

Ο τελευταίος παίχτης που αποκτήθηκε στις μεταγραφές του καλοκαιριού και ενσωματώθηκε πλέον 100% στην ομάδα, ο Λεοζίνιο, χάρισε σήμερα στην ομάδα μας τους τρεις πολύτιμους βαθμούς απέναντι στον Εθνικό Αστέρα. Ο Πανσερραϊκός απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο κατά διαστήματα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά όπως και στο παιχνίδι με την Καρδίτσα, στο δεύτερο ημίχρονο αντιμετωπίσαμε προβλήματα, που αυτή τη φορά ευτυχώς δε μας

4η ΟΦΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 2-2 PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 24 Αύγουστος 2011 01:14

Για δευτερόλεπτα χάθηκε το τρίποντο

Συνεχή εναλλαγή συναισθημάτων περιελάμβανε η αναμέτρηση ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Πανσερραϊκό στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής. Ο Πανσερραϊκός, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ανατρέψει πλήρως τα δεδομένα σημειώνοντας δύο τέρματα, αλλά στην τελευταία φάση του αγώνα έχυσε την καρδάρα με το γάλα, και περιορίστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας. Ο βαθμός αυτός, ωστόσο, είναι εξαιρετικά

5η ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1-2 PDF Εκτύπωση E-mail
Τετάρτη, 24 Αύγουστος 2011 01:13

Ηττηθήκαμε σε παιχνίδι ... έξι βαθμών

Την πρώτη του ήττα στο φετινό Πρωτάθλημα της Β' Εθνικής γνώρισε σήμερα ο Πανσερραϊκός, καθώς ο Διαγόρας πέρασε νικηφόρα από το Δημοτικό Γήπεδο Σερρών με σκορ 1-2. Ο Διαγόρας ήταν πολύ πιο αποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια και πήρε τη νίκη απέναντι σε έναν Πανσερραϊκό που δε μπορούσε με τίποτα να σκοράρει. Αν θέλουμε

«ΈναρξηΠροηγούμενο123456789ΕπόμενοΤέλος»