ΑΡΧΕΙΟ ΑΓΩΝΩΝ 2010-2011
1η ΠΑΟΚ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 3-2 PDF Εκτύπωση E-mail

Αξίζαμε κάτι καλύτερο

Ένας Πανσερραϊκός που δεν επηρεάστηκε από το γήπεδο της Τούμπας, ένας Πανσερραϊκός ψυχωμένος που τα έδωσε όλα, πλήρωσε δύο αδράνειες (μία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και μία στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου) και ηττήθηκε με σκορ 3-2, σε ένα ματς που σίγουρα άξιζε να φύγει με κάτι καλύτερο. Πρωταγωνιστής για την ομάδα μας

2η ΑΕΚ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 2-0 PDF Εκτύπωση E-mail

Δεν τα κατάφερε στη Ριζούπολη

Ένας Πανσερραϊκός που δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου στην επίθεση, ηττήθηκε με 2-0 από την Ένωση με γκολ των Τζιμπούρ και Καφέ, το ένα στο 25' του πρώτου ημιχρόνου και το άλλο στο 25' του δευτέρου. Στα θετικά η καλή πρώτη παρουσία του Πάμπλο Αλβάρεζ. Όσον αφορά στα της κερκίδας, ο απόλυτος τραγέλαφος... Σε ένα γήπεδο με πολλά διάσπαρτα άδεια καθίσματα, υποτίθεται ότι δε "χωρούσαν" οι φίλαθλοι του Πανσερραϊκού. 25 Σερραίοι, ωστόσο, βρέθηκαν στη Ριζούπολη

3η ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 PDF Εκτύπωση E-mail

Αυτή τη φορά θα διαγραφεί κανένας;

Όταν μια ομάδα του βεληνεκούς του Ολυμπιακού αδικείται ακόμη και έμμεσα, με συνοπτικές διαδικασίες απομακρύνονται διεθνείς διαιτητές. Όταν μια επαρχιακή ομάδα, όπως ο Πανσερραϊκός αδίκείται, τότε απλά δε βρίσκει το δίκιο της. Και αν ο κ. Δαλούκας έκανε ένα κραυγαλέο λάθος σε μία φάση, τότε ο κ. Σιδηρόπουλος πόσα λάθη έκανε σήμερα; Εκτός κι αν θεωρείται μαγκιά

4η ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 2-1 PDF Εκτύπωση E-mail

Παραμένουμε στον πάτο της βαθμολογίας

Την τέταρτη διαδοχική του ήττα γνώρισε σήμερα ο Πανσερραϊκός, αυτή τη φορά όχι με αντίπαλο κάποιο "μεγάθηριο", αλλά απέναντι σε μια ομάδα στα μέτρα του. Παιδαριώδη ατομικά λάθη στην άμυνα, κακή φυσική κατάσταση ορισμένων παικτών (μην ξεχνάμε ότι βγάλαμε την προετοιμασία χωρίς γυμναστή), όχι ιδανικός προγραμματισμός της ομάδας

5η ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΑΕΛ 1-0 PDF Εκτύπωση E-mail

Βαθμολογική ανάσα για τα Λιοντάρια

Τους πρώτους του τρεις βαθμούς πήρε σήμερα ο Πανσερραϊκός απέναντι στη Λάρισα στο Δημοτικό Γήπεδο των Σερρών. Με το γκολ του Νταλέ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, η ομάδα μας πήρε μια υπερπολύτιμη νίκη, χωρίς να πιάσει κάποια ιδιαίτερα καλή απόδοση, αλλά αυτό που μετράει είναι ότι ξεκολλήσαμε από το απόλυτο