ΑΡΧΕΙΟ ΑΓΩΝΩΝ 2011-2012
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ 2-1 PDF Εκτύπωση E-mail

Με σκορ 2-1 επικράτησε ο Πανσερραϊκός στο πρώτο του φιλικό αγώνα για φέτος, με αντίπαλο τον Οδυσσέα Κορδελιού. Μπροστά σε 300 φιλάθλους τους στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, οι παίχτες του Πανσερραϊκού πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης. Ο Βρούτσινα ήταν ιδιαίτερα κινητικός στο πρώτο ημίχρονο κατά το οποίο αγωνίστηκε, ενώ στο δεύτερο μέρος θετικές εντυπώσεις άφησε και ο Μορέιρα. Οι Βρούτσινα και

ΞΑΝΘΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0 PDF Εκτύπωση E-mail

Α.Ο. ΞΑΝΘΗΣ - ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0

Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στα Πηγάδια της Ξάνθης, ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε με σκορ 1-0 από τη σημερινή του αντίπαλο. Σε ορισμένα διαστήματα του αγώνα, η διαφορά κατηγορίας μεταξύ των δύο ομάδων γινόταν εμφανής από τον τρόπο ανάπτυξης του παιχνιδιού, ωστόσο υπήρχαν στιγμές που ο Πανσερραϊκός ανέβαζε την απόδοσή του και πλησίαζε στην επίτευξη κάποιου τέρματος.