PANSERRAIKOS CHE GUEVARA CLUB
H αποστολή για το ματς στη Λάρισα

Η 18αδα για το Σαββατιάτικο (7/5 στις 6:30μμ.) εκτός έδρας παιχνίδι ανακοινώθηκε από το Νικηφόρο Κάκογλου.

Αυτή απαρτίζεται από τους:

Καστανιώτη Μέλκα Καρρά Στεργιανό Παπατζίκο Κουκόλη Βοσκόπουλο Καψάλη Σιάκκα Ρούτση Τσιμίκα Ανδρέου Γιάντση Δωματά Μπαρέττα Ντα Κόστα Τριανταφυλλάκο και Φουρτάδο

 
Άξιζε τη νίκη αλλά δεν τα κατάφερε...

Ένας μεταμορφωμένος προς το καλύτερο Πανσερραϊκός κόντραρε στα ίσα τα τμήματα του ΑΟ Προσοτσάνης, την Πέμπτη (5/5) στο 2ο Τουρνουά Handball Ακαδημιών, που διεξάγονται στο Κλειστό Γυμναστήριο " Γεώργιος Μακρής στην Προσοτσάνη.

Η ομάδα μας που τουλάχιστον στο ένα από τα δύο ματς άξιζε τη νίκη, ηττήθηκε το πρωί με σκορ 18-26, ενώ το απόγευμα σε ένα φανταστικό παιχνίδι γνώρισε την ήττα και πάλι με σκορ 20-25.

Οι παίκτριες της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου τα έδωσαν όλα μέσα στο παρκέ και στις δύο αναμετρήσεις και θα μπορούσαν να φύγουν ακόμα και με τη νίκη στο απογευματινό ματς.

Όμως η κούραση, κάποιες λάθος επιλογές στην τελική προσπάθεια και το άγχος, όταν η διαφορά ήταν στο ένα γκολ διαφορά υπέρ της Προσοτσάνης δεν έδωσαν τη δνατότητα στις μικρές Λιονταρίες να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα στον απογευματινό αγώνα.

Επόμενος αγώνας την Παρασκευή (6/5) στις 3:15μμ. απέναντι στο Φίλιππο Βέροιας.

 

 
Ο Κουλούδης στο AEL FC ARENA

Ο Παναγιώτης Κουλούδης της ΕΠΣ Λέσβου ορίσθηκε να διευθύνει το εκτός έδρας ματς της ομάδας μας για την 31η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Football League, απέναντι στη Λάρισα, το Σάββατο 7/5 στις 6:30μμ.

Βοηθοί του θα είναι οι: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης της ΕΠΣ Μακεδονίας και Γιώργος Κελάζογλου της ΕΠΣ Χαλκιδικής, ενώ 4ος διαιτητής ορίσθηκε ο Γιώργος Τζοβάρας της ΕΠΣ Φθιώτιδας. Παρατηρητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γρηγόρης Ρόντσης της ΕΠΣ Καστοριάς

 
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - PLOESTI ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ 7-23

Με ήττα ξεκίνησαν την Τετάρτη (4/5) τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο Handball οι Παγκορασίδες του Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα του 2ου Τουρνουά "Prosotsani Spring Camp" που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο "Γεώργιος Μακρής"

Οι αθλήτριες της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου δεν τα κατάφεραν να απειλήσουν σε κανένα διάστημα του ματς  και ηττήθηκαν δίκαια από την Ploesti Ρουμανίας με σκορ 23-7

Επόμενα παιχνίδια για την ομάδα μας αύριο (5/5) το πρωί στις 9:15πμ. απέναντι στον ΑΟ Προσοτσάνης 2 και το απόγευμα στις 6:15μμ. απέναντι στον ΑΟ Προσοτσάνης 1

 
19 μετάλλια για το ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ στο "Καβάλα Junior 2016"

Με 19 μετάλλια γύρισε η Κολυμβητική ομάδα του ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ από την 7η διοργάνωση προαγωνιστικών κατηγοριών ηλικίας από 9-12 ετών με την ονομασία " Καβάλα Junior 2016"  που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Καβάλας και πραγματοποιήθηκε από τις 23-24 Απριλίου στο Κλειστό κολυμβητήριο της γειτονικής πόλης

Η ομάδα μας που εκπροσωπήθηκε με 22 αθλητές και 16 αθλήτριες γύρισε, έχοντας στις αποσκευές της 6 χρυσά, 3 ασημένια και 10 χάλκινα μετάλλια.

Οι αθλητές της ομάδας μας που έλαβαν μέρος και οι επιτυχίες τους ανα κατηγορία



9 ΕΤΩΝ

Ειρήνη Μαρβάκη 1η 50μ. ύπτιο, 3η 50μ. ελεύθερο

Χρυσούλα Παύλου 2η 50μ. πρόσθιο, 12η 50μ. ελεύθερο

Γιώργος Νικολής 1ος 50μ ύπτιο, 11ος 50μ. ελευθερο

Γιώργος Τσιαφίδης 6ος 50μ. πρόσθιο

Θανάσης Παντόφλατζης 8ος 50μ. ύπτιο, 10ος 50μ. ελευθερο

Γιώργος Εμμανουηλίδης 8ος 50μ. πρόσθιο, 36ος 50μ. ελευθερο

Άλκης Σκέμπερης 10ος 50μ. ύπτιο, 33ος 50μ. ελεύθερο


10 ΕΤΩΝ

Αναστασία Παπαδοπούλου 2η 50μ. ύπτιο, 4η 50μ. ελεύθερο

Σοφία Βαλαβανίδου 3η 50μ. πρόσθιο, 10η 50μ. ελεύθερο

Αφροδίτη Κουρτάλη 5η 50μ. πρόσθιο, 22η 50μ. ελεύθερο

Αγγελική Μπάμπαλη 6η 50μ. πρόσθιο, 21η 50μ. ελεύθερο

Δήμητρα Πολυδωρίδη 13η 50μ. ελεύθερο

Ελένη Ματάκου 18η 50μ. ελεύθερο

Κωνσταντίνα Κύρου 24η 50μ. ελεύθερο

Ουρανία Λαζαρίδου 30η 50μ. ελεύθερο

Γιώργος Τσαλής 3ος 50μ. πρόσθιο

Κώστας Γκόγκας 3ος 100μ. ελεύθερο, 6ος 50μ. ελευθερο

Νίκος Μέγας 5ος 100μ. ελεύθερο, 5ος 200μ. μικτή ατομική

Γιώργος Καδής 5ος 50μ.πρόσθιο, 18ος 50μ. ελεύθερο

Νικήτας Οβικιμιάν 7ος 50μ. πρόσθιο, 8ος 50μ. ύπτιο

 

11 ΕΤΩΝ

Δήμητρα Μανδέλα 5η 100μ. πρόσθιο, 6η 50μ. πρόσθιο, 10η 100μ. ελεύθερο

Ειρήνη Τσέττα 12η 50μ. πρόσθιο, 13η 50μ. ύπτιο

Απόστολος Σίσκος 1ος 200μ. ελεύθερο, 1ος 200μ. μικτή ατομική, 1ος 100μ. ελεύθερο

Βασίλης Πλατινάρης 2ος 100μ. πεταλούδα, 3ος 100μ. ελεύθερο, 5ος 50μ. ελεύθερο

Βαγγέλης Καρδάκος 3ος 50μ. πρόσθιο, 8ος 100μ. πρόσθιο, 8ος 100μ. ελεύθερο

Γιάννης Σιδηράς 3ος 50μ. ύπτιο, 11ος 100μ. ελεύθερο, 13ος 100μ. πρόσθιο

Κώστας Ζαμπακλής 6ος 100μ. ελεύθερο, 7ος 50μ. ελεύθερο

 

12 ΕΤΩΝ

Χριστίνα Γκόγκα 3η 100μ. ελεύθερο, 5η 200μ. πρόσθιο, 7η 100μ. πρόσθιο

Μαρία Σαμαρά 3η 200μ. μικτή ατομική, 5η 100μ. πεταλούδα, 8η 50μ. ύπτιο

Μάρθα Ρέκλου 4η 100μ. πεταλούδα, 6η 50μ. ύπτιο, 7η 200μ. ύπτιο

Ελένη Θεοχαρίδου 4η 100μ. ελεύθερο, 7η 50μ. ύπτιο, 8η 200μ. ύπτιο

Άρτεμις Φωτογράφου 9η 50μ. ύπτιο, 10η 200μ. ύπτιο, 14η 100μ. ελευθερο

Χρυσόστομος Τζεβελέκος 1ος 50μ. ύπτιο, 4ος 200μ. μικτή ατομική, 6ος 100μ. ελεύθερο

Νίκος Αποστολόπουλος 3ος 50μ. ύπτιο, 6ος 200μ. μικτή ατομική

Νίκος Τσιμπίρης 4ος 50μ. ύπτιο, 5ος 100μ. πεταλούδα, 9ος 200μ. ύπτιο

Νίκος Μπογιατζής 4ος 100μ. πρόσθιο, 9ος 50μ. ύπτιο, 10ος 100μ. ελεύθερο

Τριαντάφυλλος Κόπανος 7ος 50μ. ύπτιο, 8ος 100μ. ελεύθερο, 12ος 200μ. μικτή ατομική

Χρήστος Πάντιος 7ος 100μ. ελευθερο, 11ος 50μ. ύπτιο


 
Στο 2ο "Prosotsani Spring Camp" οι Παγκορασίδες του ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ

Στο 2ο Τουρνούά "Prosotsani Spring Camp" Ακαδημιών Handball που διοργανώνει από τις 4-7 Μαίου ο ΑΟ Προσοτσάνης μαζί με την ΟΧΕ και το Δήμο Προσοτσάνης συμμετέχουν οι Παγκορασίδες του ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ.

Στο Τουρνουά που είναι κατηγοριών Παμπαίδων - Παγκορασίδων, συμμμετέχουν εκτός από τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ και τον οικοδεσπότη ΑΟ Προσοτσάνης, ο Φίλιππος Βέροιας, ο Ζαφειράκης Νάουσας, το ΙΕΚ Ξυνή Δικέας, ο Αερωπός Έδεσσας, ο ΑΟ Άνοιξης, το Κορωπί, o ΑΟ Ζεφυρίου, το Πανόραμα Θεσσαλονίκης, η Δράμα 86, οι Ακρίτες Νευροκοπίου και το Ploesti Ρουμανίας.

Τα κορίτσια της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου θα αντιμετωπίσουν την Τετάρτη (4/5) και στο φινάλε της 1ης ημέρας των αγώνων την ομάδα του Ploesti, ενώ θα ολοκληρώσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, το Σάββατο (7/5) το μεσημέρι απέναντι στον Φίλιππο Βέροιας στον τελευταίο αγώνα του συγκεκριμένου τουρνουά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ομάδας μας

Τετάρτη 4/5

8:45μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Ploesti

Πέμπτη 5/5

1:45μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΟ Ζεφυρίου

7:45μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΟ Προσοτσάνης 1

Παρασκευή 6/5

12:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Ακρίτες Νευροκοπίου

18:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Πανόραμα Θεσσαλονίκης

Σάββατο 7/5

12:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΟ Προσοτσάνης 2

15:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Φίλιππος Βέροιας

 

 

 
«ΈναρξηΠροηγούμενο12345678910ΕπόμενοΤέλος»

Σελίδα 9 από 328
 

Επόμενα γεγονότα

There are no events at this time

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

fokli.jpg

MEXICANA.jpg