PANSERRAIKOS CHE GUEVARA CLUB
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - PLOESTI ΡΟΥΜΑΝΙΑΣ 7-23

Με ήττα ξεκίνησαν την Τετάρτη (4/5) τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο Handball οι Παγκορασίδες του Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα του 2ου Τουρνουά "Prosotsani Spring Camp" που διεξάγεται στο Κλειστό Γυμναστήριο "Γεώργιος Μακρής"

Οι αθλήτριες της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου δεν τα κατάφεραν να απειλήσουν σε κανένα διάστημα του ματς  και ηττήθηκαν δίκαια από την Ploesti Ρουμανίας με σκορ 23-7

Επόμενα παιχνίδια για την ομάδα μας αύριο (5/5) το πρωί στις 9:15πμ. απέναντι στον ΑΟ Προσοτσάνης 2 και το απόγευμα στις 6:15μμ. απέναντι στον ΑΟ Προσοτσάνης 1

 
19 μετάλλια για το ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ στο "Καβάλα Junior 2016"

Με 19 μετάλλια γύρισε η Κολυμβητική ομάδα του ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ από την 7η διοργάνωση προαγωνιστικών κατηγοριών ηλικίας από 9-12 ετών με την ονομασία " Καβάλα Junior 2016"  που διοργάνωσε ο Ναυτικός Όμιλος Καβάλας και πραγματοποιήθηκε από τις 23-24 Απριλίου στο Κλειστό κολυμβητήριο της γειτονικής πόλης

Η ομάδα μας που εκπροσωπήθηκε με 22 αθλητές και 16 αθλήτριες γύρισε, έχοντας στις αποσκευές της 6 χρυσά, 3 ασημένια και 10 χάλκινα μετάλλια.

Οι αθλητές της ομάδας μας που έλαβαν μέρος και οι επιτυχίες τους ανα κατηγορία



9 ΕΤΩΝ

Ειρήνη Μαρβάκη 1η 50μ. ύπτιο, 3η 50μ. ελεύθερο

Χρυσούλα Παύλου 2η 50μ. πρόσθιο, 12η 50μ. ελεύθερο

Γιώργος Νικολής 1ος 50μ ύπτιο, 11ος 50μ. ελευθερο

Γιώργος Τσιαφίδης 6ος 50μ. πρόσθιο

Θανάσης Παντόφλατζης 8ος 50μ. ύπτιο, 10ος 50μ. ελευθερο

Γιώργος Εμμανουηλίδης 8ος 50μ. πρόσθιο, 36ος 50μ. ελευθερο

Άλκης Σκέμπερης 10ος 50μ. ύπτιο, 33ος 50μ. ελεύθερο


10 ΕΤΩΝ

Αναστασία Παπαδοπούλου 2η 50μ. ύπτιο, 4η 50μ. ελεύθερο

Σοφία Βαλαβανίδου 3η 50μ. πρόσθιο, 10η 50μ. ελεύθερο

Αφροδίτη Κουρτάλη 5η 50μ. πρόσθιο, 22η 50μ. ελεύθερο

Αγγελική Μπάμπαλη 6η 50μ. πρόσθιο, 21η 50μ. ελεύθερο

Δήμητρα Πολυδωρίδη 13η 50μ. ελεύθερο

Ελένη Ματάκου 18η 50μ. ελεύθερο

Κωνσταντίνα Κύρου 24η 50μ. ελεύθερο

Ουρανία Λαζαρίδου 30η 50μ. ελεύθερο

Γιώργος Τσαλής 3ος 50μ. πρόσθιο

Κώστας Γκόγκας 3ος 100μ. ελεύθερο, 6ος 50μ. ελευθερο

Νίκος Μέγας 5ος 100μ. ελεύθερο, 5ος 200μ. μικτή ατομική

Γιώργος Καδής 5ος 50μ.πρόσθιο, 18ος 50μ. ελεύθερο

Νικήτας Οβικιμιάν 7ος 50μ. πρόσθιο, 8ος 50μ. ύπτιο

 

11 ΕΤΩΝ

Δήμητρα Μανδέλα 5η 100μ. πρόσθιο, 6η 50μ. πρόσθιο, 10η 100μ. ελεύθερο

Ειρήνη Τσέττα 12η 50μ. πρόσθιο, 13η 50μ. ύπτιο

Απόστολος Σίσκος 1ος 200μ. ελεύθερο, 1ος 200μ. μικτή ατομική, 1ος 100μ. ελεύθερο

Βασίλης Πλατινάρης 2ος 100μ. πεταλούδα, 3ος 100μ. ελεύθερο, 5ος 50μ. ελεύθερο

Βαγγέλης Καρδάκος 3ος 50μ. πρόσθιο, 8ος 100μ. πρόσθιο, 8ος 100μ. ελεύθερο

Γιάννης Σιδηράς 3ος 50μ. ύπτιο, 11ος 100μ. ελεύθερο, 13ος 100μ. πρόσθιο

Κώστας Ζαμπακλής 6ος 100μ. ελεύθερο, 7ος 50μ. ελεύθερο

 

12 ΕΤΩΝ

Χριστίνα Γκόγκα 3η 100μ. ελεύθερο, 5η 200μ. πρόσθιο, 7η 100μ. πρόσθιο

Μαρία Σαμαρά 3η 200μ. μικτή ατομική, 5η 100μ. πεταλούδα, 8η 50μ. ύπτιο

Μάρθα Ρέκλου 4η 100μ. πεταλούδα, 6η 50μ. ύπτιο, 7η 200μ. ύπτιο

Ελένη Θεοχαρίδου 4η 100μ. ελεύθερο, 7η 50μ. ύπτιο, 8η 200μ. ύπτιο

Άρτεμις Φωτογράφου 9η 50μ. ύπτιο, 10η 200μ. ύπτιο, 14η 100μ. ελευθερο

Χρυσόστομος Τζεβελέκος 1ος 50μ. ύπτιο, 4ος 200μ. μικτή ατομική, 6ος 100μ. ελεύθερο

Νίκος Αποστολόπουλος 3ος 50μ. ύπτιο, 6ος 200μ. μικτή ατομική

Νίκος Τσιμπίρης 4ος 50μ. ύπτιο, 5ος 100μ. πεταλούδα, 9ος 200μ. ύπτιο

Νίκος Μπογιατζής 4ος 100μ. πρόσθιο, 9ος 50μ. ύπτιο, 10ος 100μ. ελεύθερο

Τριαντάφυλλος Κόπανος 7ος 50μ. ύπτιο, 8ος 100μ. ελεύθερο, 12ος 200μ. μικτή ατομική

Χρήστος Πάντιος 7ος 100μ. ελευθερο, 11ος 50μ. ύπτιο


 
Στο 2ο "Prosotsani Spring Camp" οι Παγκορασίδες του ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ

Στο 2ο Τουρνούά "Prosotsani Spring Camp" Ακαδημιών Handball που διοργανώνει από τις 4-7 Μαίου ο ΑΟ Προσοτσάνης μαζί με την ΟΧΕ και το Δήμο Προσοτσάνης συμμετέχουν οι Παγκορασίδες του ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ.

Στο Τουρνουά που είναι κατηγοριών Παμπαίδων - Παγκορασίδων, συμμμετέχουν εκτός από τον ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ και τον οικοδεσπότη ΑΟ Προσοτσάνης, ο Φίλιππος Βέροιας, ο Ζαφειράκης Νάουσας, το ΙΕΚ Ξυνή Δικέας, ο Αερωπός Έδεσσας, ο ΑΟ Άνοιξης, το Κορωπί, o ΑΟ Ζεφυρίου, το Πανόραμα Θεσσαλονίκης, η Δράμα 86, οι Ακρίτες Νευροκοπίου και το Ploesti Ρουμανίας.

Τα κορίτσια της Ζαχαρούλας Παπαδοπούλου θα αντιμετωπίσουν την Τετάρτη (4/5) και στο φινάλε της 1ης ημέρας των αγώνων την ομάδα του Ploesti, ενώ θα ολοκληρώσουν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, το Σάββατο (7/5) το μεσημέρι απέναντι στον Φίλιππο Βέροιας στον τελευταίο αγώνα του συγκεκριμένου τουρνουά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ομάδας μας

Τετάρτη 4/5

8:45μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Ploesti

Πέμπτη 5/5

1:45μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΟ Ζεφυρίου

7:45μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΟ Προσοτσάνης 1

Παρασκευή 6/5

12:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Ακρίτες Νευροκοπίου

18:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Πανόραμα Θεσσαλονίκης

Σάββατο 7/5

12:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΟ Προσοτσάνης 2

15:15μμ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - Φίλιππος Βέροιας

 

 

 
Την κούπα σήκωσαν τα Λιονταράκια στο Τουρνουά της Θεσσαλονίκης

Στο Διεθνές Παιδικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου Ακαδημιών που έγινε από τις 24-27 Απριλίου στο Αθλητικό Κέντρο Μάττα της Καλαμαριάς, συμμετείχαν τα τμήματα υποδομών Κ-17 και Κ-15 του ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ.

Τα Λιονταράκια της ομάδας μας και του Νίκου Κουσουτζίδη στην κατηγορία του Παιδικού (γεν. 2001-02) κατέλαβαν την 1η θέση και το κύπελλο, επικρατώντας στο Μεγάλο Τελικό του ΟΣΦΠ Θεσσαλονίκης με σκορ 3-0.

Για να φτάσουν στην κούπα επικράτησαν στην προκριματική φάση της Ακαδημίας Γιώτσα με 5-1, του Ηρακλή Θεσσαλονίκης με 2-0, ενώ ηττήθηκαν από τον ΟΣΦΠ Θεσσαλονίκης με 2-5

Στην κατηγορία του Προπαιδικού (γεν. 2002) τα Λιονταράκια της ομάδας μας, με προπονητή τον Τάκη Προύσαλη κατέλαβαν την 4η, καθώς ηττήθηκαν στον Μικρό Τελικό από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με σκορ 1-0.

Οι παίκτες μας στην προκριματική φάση επικράτησαν του Αγροτικού Αστέρα με 1-0, της Θύελλας Φιλώτα με 3-1, ενώ ήρθαν ισόπαλοι 0-0 με τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς.

Τέλος η ομάδα της Κ-17 του ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ με προπονητή τον Στράτο Κιουσεχτσίδη κατέλαβε την 2η θέση, καθώς στον Μεγάλο Τελικό δεν τα κατάφερε απέναντι στον Άρη Θεσσαλονίκης γνωρίζοντς την ήττα με 0-4.

Για να φτάσουν μέχρι το Μεγάλο Τελικό οι παίκτες μας, επικράτησαν στα προκριματικά του Αγροτικού Αστέρα με 3-2, του Ήφαιστου με 8-0, ενώ αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς.

 

Ευχαριστούμε πολύ για το φωτογραφικό υλικό τον κο Γιαξή

 

 
Σπουδαίες επιδόσεις για το ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ στα "Νιόβεια 2016"

Στους 34ους διεθνείς Κολυμβητικούς Αγώνες "Νιόβεια" που διοργάνωσε η ΧΑΝΘ και η Περιφερειακή Επιτροπή Κεντροδυτικής Μακεδονίας και διεξήχθησαν από τις 23-24 Απριλίου 2016 στο Ποσειδώνειο Κολυμβητήριο, συμμετείχε ο ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ.

Η ομάδα μας που εκπροσωπήθηκε από 18 αθλητές και 8 αθλήτριες μπορεί να μην κατάφερε να επιστρέψει με κάποιο μετάλλιο από τους συγκεκριμένους Κολυμβητικούς Αγώνες, αλλά κατάφερε να κερδίσει πολλές προκρίσεις στους Τελικούς των αγωνισμάτων και να μπουν στην κορυφαία 16αδα.

Στους αγώνες συμμετείχαν ομάδες από όλη τη χώρα καθώς και ομάδες από τη Βουλγαρία, την Τουρκία, τη Σλοβενία, την Κροατία και τη Ρουμανία.

Οι αθλητές που έλαβαν μέρος και οι επιτυχίες τους

 

Χρυσούλα Ιωαννίδου 6η 50μ.πρόσθιο, 14η 100μ. πρόσθιο

Κωνσταντίνα Σκουλίδου 9η 50μ. πρόσθιο, 15η 200μ. πρόσθιο, 17η 100μ. πρόσθιο, 65η 50μ. ύπτιο

Μαρία Ορτιτζίου 13η 200μ. ύπτιο, 15η 100μ. ύπτιο, 16η 50μ. ύπτιο

Κατερίνα Καρδάκου 14η 50μ. πρόσθιο, 16η 200μ. πρόσθιο, 24η 100μ. πρόσθιο

Δήμητρα Σταυροπούλου 31η 100μ. πρόσθιο, 81η 50μ. ελεύθερο

Μαρία Κουλαξίδου 32η 200μ. ελεύθερο, 43η 100μ. ελεύθερο

Αναστασία Θεοχαρίδου 36η 50μ. πρόσθιο, 40η 100μ. πρόσθιο, 50η 50μ. πεταλούδα, 72η 50μ. ελεύθερο

Ιωάννα Φλώρου 38η 50μ. πρόσθιο, 79η 50μ. ελεύθερο


Στέργιος Πάππος 7ος 50μ. πρόσθιο

Δημήτρης Ρέκλος 8ος 200μ. ύπτιο, 10ος 100μ. ύπτιο, 16ος 50μ. ύπτιο, 18ος 400μ.ελέυθερο

Μενέλαος Ανδρεάδης 8ος 50μ. ύπτιο, 15ος 50μ. ύπτιο

Πλούταρχος Τζεβελέκος 13ος 200μ. ύπτιο, 22ος 50μ. ύπτιο

Κωνσταντίνος Καλαμπαλίκας 23ος 200μ. ύπτιο, 28ος 50μ. ύπτιο, 31ος 100μ. ύπτιο, 52ος 50μ. ελεύθερο, 66ος 100μ. ελεύθερο

Σταύρος Μπάης 29ος 200μ. ύπτιο, 53ος 50μ. πεταλούδα

Ανδρέας Χατζηκωνσταντίνου 30ος 100μ. πρόσθιο, 45ος 50μ. πρόσθιο, 82ος 50μ. πεταλούδα

Δημήτρης Τσιαφίδης 31ος 100μ. πρόσθιο, 33ος 200μ. πρόσθιο, 39ος 50μ. πρόσθιο, 58ος 200 μικτή ατομική

Γιώργος Μπάμπαλης 35ος 200μ. πρόσθιο, 42ος 50μ. πρόσθιο, Ακυρ. 100μ. πρόσθιο

Άγγελος Φάκης 39ος 100μ. πρόσθιο, 44ος 200μ. πρόσθιο, 48ος 50μ. πρόσθιο

Νίκος Πλατινάρης 43ος 200μ. πρόσθιο, 51ος 100μ. πεταλούδα, 73ος 100μ. ελεύθερο, 75ος 50μ. πεταλούδα

Γιάννης Φωτογράφος 44ος 50μ. ύπτιο, 47ος 100μ. ύπτιο, 50μ. ελεύθερο. Δ/Σ

Γιώργος Σταμπουλίδης 45ος 50μ. ελεύθερο, 65ος 100μ. ελεύθερο

Ευθύμης Μπογιατζής 52ος 50μ. ύπτιο

Αναστάσιος Μπογιατζής 57ος 100μ. ύπτιο, 77ος 50μ. ελεύθερο

Βασίλης Μέγας 58ος 50μ.ελεύθερο, 61ος 100μ. ελεύθερο, 65ος 50μ. πεταλούδα

Φώτης Παύλου 76ος 50μ. ελεύθερο, 94ος 100μ. ελεύθερο

Βασίλης Πολυμέρης 103ος 100μ. ελεύθερο

 
Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα των play-off στο Μπάσκετ

Ανακοινώθηκαν από τη Διοργανώτρια Αρχή της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, οι ημερομηνίες και οι ώρες διεξαγωγής των αναμετρήσεων στη Φάση των Play Off, απέναντι στον Αίαντα Κομοτηνής για το Πρωτάθλημα Μπάσκετ, με την πρόκριση στα ημιτελικά να ορίζεται στις δύο νίκες.

Το συγκρότημα του Σπύρου Ιωαννίδη στο 1ο παιχνίδι θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Θράκης την Κυριακή 8/5 στις 5μμ. στις Σέρρες.

Η δεύτερη αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί στην Κομοτηνή την Τετάρτη 11/5 στις 6μμ.

ενώ σε περίπτωση που χρειαστεί και 3ος αγώνας αυτός θα διεξαχθεί και πάλι στις Σέρρες, την Κυριακή 15/5 στις 5μμ.

 
«ΈναρξηΠροηγούμενο12345678910ΕπόμενοΤέλος»

Σελίδα 10 από 328
 

Επόμενα γεγονότα

There are no events at this time

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

fokli.jpg

MEXICANA.jpg